Při stanovování doby opálení je důležité vycházet z typu pleti a taky typu opalovacího přístroje. Doporučuje se dodržovat 48 hodinový interval mezi návštěvami solária. Po dosažení požadovaného odstínu, stačí návštěva 1 krát týdně pro udržení.
Pihy a skvrny obsahují hodně hnědnoucích pigmentů a proto tmavnou rychleji. Kožní partie na kterých se leží, jsou hůře prokrveny a chybějící kyslík může vést pomalejší pigmentaci. Proto je dobré kombinovat horizontální opalování s vertikálním. Taky se doporučuje občas se nadzvednout a nechat místa prokrvit, nebo se otočit.
Těhotenství nevylučuje opalování v soláriu. Pokud z lékařských důvodů máte vynechat přírodní slunce, musíte se potom vzdát i opalování v soláriu. Opalovací časy by měly zůstat krátké, aby se zamezilo nadměrnému zatížení organismu.
Při opalování na slunci je pokožka vystavena různé intenzitě záření, tudíž může dojít ke spálení. Solária nabízí kontrolovanou cestu k opálení. Čas je individuální podle typu solária a typu kůže. Dermatologové přímo doporučují u citlivé pleti zjara absolvovat několik kůr v soláriu. Pokožka se připraví a nehrozí zarudnutí.
Zdravá a hydratovaná pokožka se opaluje rychleji a ponechává si opálený vzhled po delší dobu. Melanin se produkuje rychleji a pokožka se tak rychle neolupuje.
Ověřte si, zda máte profesionální barvu. Mnoho výrobců už počítá s ochranou, ale většina laků může zežloutnout.